Dobrý den,

ráda bych Vám, Petro, touto cestou poděkovala za vaši účast při doprovázení mého tatínka k samotnému konci jeho života.

Petro, byla jste mi od počátku velkou oporou.

Tím myslím hned poté, co jsem vás na první schůzce informovala o zdravotním stavu mého tatínka, u kterého byla tehdy ukončena onkologická péče.

To, jak jste se mnou na první naší společné informativní schůzce podrobně probrala jaké máme možnosti aktuální podpory, jak ze strany sociální péče, tak ze strany zdravotní domácí péče. Jak jste aktivně zjišťovala též moje potřeby, jako osoby, která se o nemocného stará, a která je v danou chvíli neméně důležitá.

Pro svá rozhodování a doporučení jste chtěla znát také mé představy, jak si takovou péči představuji, co od ní očekávám. Zároveň s tím jste ale chtěla znát také potřeby a představy samotného tatínka, jak on se v této nové roli cítí a jak by se mohl cítit tak, aby mu v této roli bylo co možná nejvíce příjemně.

V návaznosti na zjištěné jste mi předala vyčerpávající informace, rady o aktuálních možnostech, a to i s ohledem na skutečnosti, že v dané situaci není třeba přijímat více zodpovědnosti, než je nezbytně nutné a než si daná situace právě vyžaduje. Všechny vaše rady směřovaly k jednomu cíli, aby nám všem bylo v dané situaci co možná nejlépe, jak to jde, a vlastně tím pádem, abychom se všichni v dané situaci cítili maximálně komfortně.

S ohledem na vaše zkušenosti jste mi pak pomohla sestavit skvělý a jasný plán možné péče, a to s predikcí postupující nemoci. Kdo všechno, kdy a ve kterém okamžiku a jakým způsobem nám může pomoci, co je třeba zařídit, na koho je možné se obrátit. Pomohla jste mi i s výběrem konkrétních organizací a s výběrem možných služeb. Byla jste mi rádcem, a to kdykoliv, kdy jsem to potřebovala, kdykoliv, kdy jsem vás požádala, kdykoliv pokud jsem si s některým rozhodnutím nebyla jistá.

Průběžně (během celé doby domácí péče) jste se také neuvěřitelně zajímala o situaci doma, jak se cítím, jak probíhá naše péče a zda nepotřebuji s čímkoliv poradit či pomoci. Mnohdy mi v dané chvíli stačilo jen vaše vlídné slovo či slova souhlasu, že to a jak to dělám, je vlastně to nejlepší. Plně jste se vcítila do mých pocitů, obav, potřeb.

S ohledem na náš příběh si dovoluji vaše schopnosti charakterizovat na úrovni maximálního profesionála v domácí/paliativní/sociální/psychologické péči o umírající a jejich rodiny. K rodinám a blízkým nemocného totiž přistupujete tak, jako by to byli ti nejbližší z vaší rodiny a jako bychom se společně znali od nepaměti.

Konec je v těchto případech vždy nevyhnutelný, jen s vaší pomocí  byl ten konec tak nějak vlastně pro všechny „moc hezký“. Možná a jsem si jista, že právě proto, se s odchodem tatínka vyrovnávám tak nějak snáze.

Slovy díků toto stejně nikdy nelze zcela vyjádřit, jen v srdci nemám tak hlubokou díru, jako když mi v nemocnici zemřela maminka, s jejímž odchodem a jak odešla prostě dodnes nesouhlasím, ale už to nelze zvrátit.

Petro, děkuji za tuto příležitost vás poznat, s vámi spolupracovat a vám naslouchat. Petro, díky za to, že jste.

Martina


Postará se o Vás tým profesionálů

Petra Kýhosová

Petra Kýhosová

Průvodkyně pečujících rodin, poradkyně pro pozůstalé a paliativní poradkyně se zkušeností v lektorování podpůrných skupin.
 

Martina Bezoušková

Martina Bezoušková

Psycholog pro pečující osoby, pro osoby v krizi a těžkých životních situacích. Se zkušenostmi v individuální i skupinové práci s klienty a s vedením krizové telefonické linky.

Využijte nezávaznou konzultaci zdarma.
Můžeme Vám tak rychle pomoci.

Odpovědi na nejčastější otázky

Obrátit se na nás může každý, kdo řeší péči o blízkou osobu. Doprovázíme jednotlivce, páry a celé rodiny. Náš přístup je individuální, tedy záleží na konkrétní situaci a potřebách klienta.

Najdete nás v Praze. Službu poskytujeme na území celého Hlavního města Praha a v okolí. Můžeme za Vámi dojet do domácího prostředí, místa bydliště nebo můžete přijet Vy za námi do našich prostor. Nebráníme se ani jinému Vámi zvolenému místu. A pokud není možné se potkat osobně, navážeme spolupráci přes telefon a budeme hledat cesty, jak se domluvit. Pracujeme také online.

Úvodní telefonický rozhovor je zdarma. Následně hradí klient na základě poskytnuté služby buď jednotlivé konzultace - 900 Kč/hod nebo se v případě dlouhodobější spolupráce domlouváme na tzv. balíčkové ceně. Ta je vytvořena na míru potřebám klienta.

Zkontaktovat nás můžete prostřednictvím kontaktního webového formuláře, my Vám zavoláme zpět a domluvíme si úvodní konzultaci. Zmapujeme společně Vaše potřeby a nabídneme možné scénáře další spolupráce a nastíníme dostupné zdroje pomoci. Konzultace probíhají osobně v prostorách naší služby, ve Vašem bydlišti, v zaměstnání nebo telefonicky či online.

Do spolupráce vstupujeme po společné domluvě a s přesně specifikovanými službami. Nabízíme Vám doprovázení při péči o blízkého po dobu, po kterou je potřeba. Naše péče o Vás může být dlouhodobá a flexibilní podle toho, co se zrovna děje a co potřebujete. Jsme k dispozici jak v době, kdy je péče čistě na Vás, ale hledáme pro Vás i možnosti formální pomoci. V případě, že by Váš blízký zemřel, jsme připravené a kvalifikované doprovázet Vás také v období truchlení. I to nám dává smysl.

Příběhy našich klientů

Jsem vděčná, že jsem Vás potkala

Petro, byla jste mi od počátku velkou oporou

Bez paní Martiny bych skončila zřejmě v rukou jiných odborníků

Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

Bez vás bych svou péči o mou maminku (88) zvládnul jen velice těžko

 • Jsem vděčná, že jsem Vás potkala

  Poprvé jsem Vás kontaktovala asi před rokem a půl. Chtěla jsem asistenční služby pro mojí maminku. Tenkrát jsme se nedomluvily. Kvůli mě. Hledala jsem vlastně jen "hlídání" a nepravidelně. Nicméně rozhovor (asi hodinový) s Vámi, byl pro mě zásadní. Začala jsem jinak přemýšlet a zjišťovat si možnosti.

  Číst dál: Jsem vděčná, že jsem Vás potkala

   
 • Bez paní Martiny bych skončila zřejmě v rukou jiných odborníků

  V roce 2019 jsem se po dlouholeté péči o maminku, kterou jsem měla u sebe dostala do ohromné krize, kdy jsem si prošla syndromem vyhoření, opustila jsem dlouholetou práci a po vážném úraze skončila v invalidním důchodu.

  Číst dál: Bez paní Martiny bych skončila zřejmě v rukou jiných odborníků

   
 • Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

  Ohlížím se zpět za uplynulými čtyřmi roky a ptám se sama sebe, jak jsem mohla zvládnout všechno, co se během nich stalo. Odpověď je - sama bych to nezvládla a děkuji těm, kdo mi poskytli pomoc a podporu. Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

  Číst dál: Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

   
 • Bez vás bych svou péči o mou maminku (88) zvládnul jen velice těžko

  Pečovatel se ze mne stal ze dne na den a nic jsem o této činnosti, ani různých možnostech pomoci a podpory nevěděl. První měsíce, kdy maminka byla ještě více soběstačná, to celkem bez pomoci fungovalo, i když s občasným zaskřípěním, ale zhoršující stav maminky vyžadoval čím dál tím víc různé pomoci.

  Číst dál: Bez vás bych svou péči o mou maminku (88) zvládnul jen velice těžko

   
Péče o druhé může vysilovat

Dochází Vám síly?
Řešte situaci ihned

Sjednejte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Zjistíte, že Vaše situace má východisko.

Podělte se o náš kontakt s ostatními

Sjednat konzultaci 770 119 776