Proč je psychologická pomoc při péči o blízké nezbytná?

Odborník vám pomůže více do hloubky a specialista na tuto oblast ví, na co se zaměřit.

Dostali jste se do náročné situace, kdy pečujete o blízkého člena rodiny, a potřebujete poradit… Jak to ale udělat, když nejste zvyklí se svěřovat, natož nějakému odborníkovi? 

Přinášíme několik rozdílů mezi podporou, kterou vám poskytne psycholog, a dobře myšlenou radou kamaráda. Pomoc kamaráda tímto nevylučujeme. Jaký je ale naproti tomu rozdíl v psychologické pomoci při péči o blízké?

Odbornost a vzdělání. Psycholog má odborné vzdělání a zkušenosti v oblasti duševního zdraví. To mu umožňuje poskytovat specializovanou pomoc. Kamarád naproti tomu nabídne osobní názor nebo zkušenost, ale nemusí mít vhodné odborné znalosti. 

Objektivita. Psycholog nabízí nezávislou a objektivní perspektivu v situaci. Kamarád může být emocionálně zapojený, a mít tak na vaši situaci omezený pohled. 

Profesionální vhled. Psycholog má přístup k různým terapeutickým technikám a strategiím na míru vaší situaci. Kamarád vám poskytne podporu založenou na svých zkušenostech, ale nemusí mít znalost odborných metod. 

Důvěrnost. Psycholog se zavazuje profesní etikou a mlčenlivostí. Zaručuje tudíž důvěrnost a bezpečný prostor, což umožňuje otevřenou komunikaci bez obav z odsouzení nebo zneužití informací. S důvěrou v kamaráda to může být různé.

Psychologická pomoc při péči o blízké hraje významnou roli při zvládání stresu a v emocionálně náročných situacích spojených s péčí. Nebojte se tedy vyhledat pomoc profesionála, který vám takovou  odbornou podporu poskytne. Najde pro vás nejen způsob, jak efektivně zvládat složité období, ale také vám pomůže zachovat si duševní zdraví a kvalitu života.

Péče o druhé může vysilovat

Dochází Vám síly?
Řešte situaci ihned

Sjednejte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Zjistíte, že Vaše situace má východisko.

Podělte se o náš kontakt s ostatními

Sjednat konzultaci 770 119 776