Váš otec zapomíná? Řešte vysílané signály včas.

Nejspíš bude potřebovat vaši podporu a péči.

Jak na to?

Lékařské vyšetření – Pozorujete, že váš otec zapomíná čím dál víc častěji? Zajistěte otci specializované vyšetření na neurologii či gerontopsychiatrii. Po potvrzení správné diagnózy lze lépe plánovat další léčebné kroky a intervence. Určení diagnózy a nastavení zdravotní péče, včetně léků, pravidelných lékařských kontrol a terapií, mohou pomoci zpomalit průběh nemoci a zmírnit její příznaky.

Dlouhodobá péče – Proberte s odborníky možnosti dlouhodobé péče o vašeho otce (domácí péči, péči v domově pro seniory, odlehčovací službě apod.).

Právní záležitosti – Udělejte pořádek ve všech právních dokumentech, jako je závěť, plná moc, životní plánování, předem sestavené plány pro zdravotní péči a plány pro péči o majetek. Ověřte, zda jsou aktuální a platné. Nebojte se obrátit na právníka specializujícího se na problematiku dědictví a plánování majetku.

Finance – Postarejte se o veškeré finanční záležitosti. Jelikož váš otec zapomíná, je nutné převzít vše od placení účtů, přes správu majetku, až po zajištění dostatečných finančních prostředků potřebných na jeho péči.

Podpora rodiny – Zapojte do péče o otce další členy rodiny nebo přátele. Pokud to alespoň trochu jde, pomůže vám to a ulehčí od náročnosti.

Vlastní péče – Nezapomínejte ani na svou vlastní pohodu a zdraví. Když otec zapomíná, potřebuje vaši 100% koncentraci. A to je fyzicky i emočně náročné. Najděte si čas na odpočinek, péči o sebe a hledání vlastní podpory.

Komunikace – Otevřená a pravidelná komunikace s lékaři, s poskytovateli péče a dalšími důležitými osobami, které jsou zapojené do péče o vašeho otce, vám zaručeně pomůže.

Uvedli jsme si jen pár hlavních kroků, které je dobré zvážit, když váš otec onemocní některou z forem demence. Každá situace je ale jedinečná, proto se plán péče musí přizpůsobit konkrétním potřebám a okolnostem vaší rodiny.

Péče o druhé může vysilovat

Dochází Vám síly?
Řešte situaci ihned

Sjednejte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Zjistíte, že Vaše situace má východisko.

Podělte se o náš kontakt s ostatními

Sjednat konzultaci 770 119 776